Misija kompanije je da brine o zdravlju svakog čoveka.
Zato je prikupljanje informacija vezanih za bezbednost, efikasnost i kvalitet lekova i medicinskih sredstava kompanije važan deo našeg rada. Da bismo postigli ovaj cilj, kreirali smo sistem osiguranja kvaliteta i farmakovigilance, koji nam omogućava da na vreme identifikujemo neželjene događaje/nedostatak efikasnosti i pritužbe na kvalitet naših proizvoda.
Ako želite da prijavite neželjeni događaj/nedostatak efikasnosti i probleme sa kvalitetom nakon upotrebe našeg proizvoda, možete odabrati bilo koji način prijavljivanja koji vam odgovara:
- Na telefon: +3 81 64 65 96 332.
- E-mailom: pharmacovigilance@alpenpharma.com
Šta možete prijaviti:
- Neželjena reakcija – svaka nepoželjna i nepredviđena manifestacija, simptom ili bolest koja se vremenski poklapa sa uzimanjem proizvoda, bez obzira da li je u vezi sa uzimanjem proizvoda ili ne.
- Pogrešna upotreba – situacije u kojima se medicinski proizvod namerno i neprikladno koristi u suprotnosti sa ovlašćenim informacijama o proizvodu.
- Upotreba van uputstva – situacije u kojima se medicinski proizvod namerno koristi u medicinske svrhe koje nisu u skladu sa ovlašćenim informacijama o proizvodu.
- Zloupotreba – uporna ili sporadična, namerna prekomerna upotreba lekova koja je praćena štetnim fizičkim ili psihičkim efektima.
- Nedostatak efikasnosti – neuspeh da se proizvede očekivano farmakološko dejstvo za odobrenu indikaciju. Primer za vakcine: Pojava specifične bolesti koja se može sprečiti vakcinom kod osobe koja je na odgovarajući način i potpuno vakcinisana.
- Profesionalna izloženost – izloženost proizvodu tokom nečijeg profesionalnog ili neprofesionalnog rada.
- Predoziranje – uzimanje količine leka koja je po doziranju ili kumulativno iznad maksimalne preporučene doze prema ovlašćenim informacijama o proizvodu.
- Nepredviđeni korisni efekti – svaki neočekivani koristan efekat koji se javlja nakon primene proizvoda i dovodi do poboljšanja ili izlečenja bolesti ili simptoma. Ovo poboljšanje se ne očekuje od leka ili ovaj efekat nije dokazan validnim studijama.
- Greška u propisivanju leka – odnosi se na svaku nenamernu grešku u propisivanju, izdavanju ili primeni medicinskog proizvoda dok je pod kontrolom zdravstvenog radnika, pacijenta ili potrošača.
- Sumnja na prenošenje infektivnog agensa – prenos infektivnog agensa preko medicinskog proizvoda koji je povezan ili nije povezan sa neželjenim događajem.
- Izloženost tokom trudnoće ili tokom dojenja – svaki proizvod koji se uzima tokom trudnoće ili dojenja. Izlaganje se može desiti i neposredno pre trudnoće, u vreme začeća, kod majke ili oca.
Ako imate pitanja i/ili pritužbe u vezi sa kvalitetom proizvoda, pošaljite nam e-mail:
quality@alpenpharma.com
Sve informacije koje date su poverljive i ne podležu otkrivanju, osim ako je drugačije određeno zakonom.